Вие сте тук: Начало ФМИ Представяне

Представяне

Факултетът по математика и информатика (ФМИ) на Софийския университет "Св. Климент Охридски" е лидер в образованието по математика, информатика и информационни технологии в България с ясна насоченост: образование, наука, успешна професионална реализация.
ФМИ предлага обучение в образователно-квалификационна степен (ОКС) "бакалавър" и ОКС "магистър". Обучението в бакалавърска степен е в три професионални направления:

Обучението за ОКС "магистър" се осъществява в общо 28 магистърски програми по четири специалности: Математика, Математика и информатика, Приложна математика и Информатика.

ФМИ провежда докторантско обучение по всички научни специалности в направленията "Математика", "Информатика и компютърни науки" и "Педагогика на обучението по математика и информатика", като предлага на докторантите конкурентна и продуктивна среда за развитие.
Студентите и докторантите имат възможност да осъществят част от обучението си в западноевропейски университети, с които ФМИ е сключил договори по линия на програмата за обмен Erasmus или сходни академични програми. Създадени са условия за работа по изследователски проекти, както и за провеждане на стажове във фирми, предлагащи възможности за усвояване на съвременни технологии и работа по иновативни проекти.

В "Рейтинговата система на висшите училища в България" Софийският университет е на първо място и в трите професионални направления, по които ФМИ обучава студенти и докторанти. Рейтинговата система позволява да се направи връзка между придобитата квалификация и реализацията на завършилите на пазара на труда. Средният осигурителен доход на висшистите от професионално направление "Информатика и компютърни науки" е 1775,11 лв., с което СУ заема челното място и по този критерий. В топ 10 на най-добре платените професионални направления в България е и направление "Математика" със среден осигурителен доход на випускниците 1439,00 лв.
ФМИ работи в тясно сътрудничество с бъдещите работодатели на обучаваните студенти. Фирмите от ИТ сектора високо ценят съчетанието на стабилна теоретична основа и добри практически умения, които дава образованието във факултета, и които са гаранция за постоянно развитие на възпитаниците на ФМИ.

Новини
May 26, 2017 Допълнително обучение по ДИС 2, спец. ''Приложна математика'', 1 курс, 2 юни 2017
May 26, 2017 Допълнително обучение по Висша алгебра, спец. ''Приложна математика'', 1 курс, 27 май 2017
May 25, 2017 Семинар "Динамични системи и теория на числата", 30 май 2017 г.
May 25, 2017 Плановият ремонт във ФМИ приключи, 25 май 2017 г.
May 25, 2017 Проф. д-р Иван Тонов бe удостоен с Почетния знак със синя лента на Софийския университет
May 24, 2017 Семинар "Математическо моделиране", 27 май 2017 г., 15-17, зала 501, ФМИ
May 23, 2017 На 25 май 2017 г., от 9:00 ч. няма да бъдат достъпни имейл, СУСИ, Мудъл, Уеб сайтове разположени на сървъри в сградата на ФМИ
May 22, 2017 Колоквиум на ФМИ, 1 юни 2017 г.
May 22, 2017 Yoshinobu Kano, доклад на тема Challenges in Natural Language Processing: Question Answering and Dialog System, 20 юни 2017
May 22, 2017 Общо 25 медала за студентите от СУ на провелата се от 19 до 21 май 2017 г. Национална студентска олимпиада по математика
May 21, 2017 Стартира двугодишен проект на СУ, "Докторантски Център "Свети Климент Охридски" (ДокЦент)"
Още новини...