Вие сте тук: Начало ФМИ Представяне

Представяне

Факултетът по математика и информатика (ФМИ) на Софийския университет "Св. Климент Охридски" е лидер в образованието по математика, информатика и информационни технологии в България с ясна насоченост: образование, наука, успешна професионална реализация.
ФМИ предлага обучение в образователно-квалификационна степен (ОКС) "бакалавър" и ОКС "магистър". Обучението в бакалавърска степен е в три професионални направления:

Обучението за ОКС "магистър" се осъществява в общо 28 магистърски програми по четири специалности: Математика, Математика и информатика, Приложна математика и Информатика.

ФМИ провежда докторантско обучение по всички научни специалности в направленията "Математика", "Информатика и компютърни науки" и "Педагогика на обучението по математика и информатика", като предлага на докторантите конкурентна и продуктивна среда за развитие.
Студентите и докторантите имат възможност да осъществят част от обучението си в западноевропейски университети, с които ФМИ е сключил договори по линия на програмата за обмен Erasmus или сходни академични програми. Създадени са условия за работа по изследователски проекти, както и за провеждане на стажове във фирми, предлагащи възможности за усвояване на съвременни технологии и работа по иновативни проекти.

В "Рейтинговата система на висшите училища в България" Софийският университет е на първо място и в трите професионални направления, по които ФМИ обучава студенти и докторанти. Рейтинговата система позволява да се направи връзка между придобитата квалификация и реализацията на завършилите на пазара на труда. Средният осигурителен доход на висшистите от професионално направление "Информатика и компютърни науки" е 1775,11 лв., с което СУ заема челното място и по този критерий. В топ 10 на най-добре платените професионални направления в България е и направление "Математика" със среден осигурителен доход на випускниците 1439,00 лв.
ФМИ работи в тясно сътрудничество с бъдещите работодатели на обучаваните студенти. Фирмите от ИТ сектора високо ценят съчетанието на стабилна теоретична основа и добри практически умения, които дава образованието във факултета, и които са гаранция за постоянно развитие на възпитаниците на ФМИ.

Новини
Jul 21, 2017 Квалификационни курсове за учителите по информатика и ИТ в 8. клас, м. август и м. септември 2017
Jul 14, 2017 Проект Докторантски център "Св. Климент Охридски", започва набиране на кандидатури за участие в дейностите по работен пакет "Мобилност"
Jul 12, 2017 Държавен изпит за ОКС "Бакалавър" м. юли 2017, резултати, нанасяне на оценки
Jul 11, 2017 Важно за новозаписалите се във ФМИ студенти, тест по английски
Jul 10, 2017 Държавен изпит за ОКС "Бакалавър", 11 и 12 юли 2017, разпределение на студентите за провеждането му
Jul 10, 2017 Отворени врати за магистърските програми във ФМИ, 2017/2018 уч. г., 12 юли 2017
Jul 10, 2017 Записване или потвърждаване на новоприетите студенти във ФМИ, ОКС "Бакалавър", 2017/18 уч.г.
Jul 05, 2017 Поправителна изпитна сесия, учебна 2016/2017 г., задочно обучение
Jun 29, 2017 Веселин Райчев, завършил ФМИ е носител на наградата "2016 ACM Doctoral Dissertation Honorable Mention Award"
Jun 29, 2017 Допълнително обучение по "Числен анализ", спец. "Компютърни науки", подготовка за ДИ, 30 юни 2017
Jun 29, 2017 ОКС "Магистър", поправителна изпитна сесия, 2016/2017 уч. г.
Още новини...