Вие сте тук: Начало Новини Български отбор печели първо място на регионалните полуфинали на Novatech Com

Български отбор печели първо място на регионалните полуфинали на Novatech Com

Българският отбор ConLo спечели първо място на регионалните полуфинали на състезанието за технологични бизнес планове - Novatech Com, което се проведе на 6 Октомври в София. Novatech Com е регионален полуфинал за Централна и Източна Европа на състезанията Intel + UC Berkley Technology Enterpreneurship challenge (IBTECH). Голямата награда от 20 000 USD, както и участие на световните финали в Университета Бъркли, Калифорния отидоха при Петя Асенова, Богомил Цеков и Николай Прокопиев за идеята им за софтуерна платформа за потребителско кредитиране. Възпитаниците на ФМИ и СУ успяха да се класират първи в оспорвана борба от 13 отбора от 6 държави. Второ място  и награда от 10 000 USD спечели отбора от Чехия xVision, а поощрителната награда на публиката и 2000 USD отидоха в унгарския отбор - Icegel. Идеята на организаторите е Novatech Com да се превърне в ежегодно събитие, подпомагащо студенти да реализират технологични идеи и да стартират собствен бизнес.