Вие сте тук: Начало Новини Тържествено окачване на иконата на "Св. Св. Кирил и Методий"

Тържествено окачване на иконата на "Св. Св. Кирил и Методий"

Днес, на 20 май 2004г., тържествено бе окачена иконата на "Св. Св. Кирил и Методий" на сградата на ФМИ по случай настъпващия празник. Декана акад. Б. Боянов поздрави преподавателите и студените и награди отличилите се през тази учебна година.

С почетен знак “Св. Климент Охридски” със синя лента бяха удостоени студентите, взели участие в 10-тото международно състезание по математика за студенти в Клуж (Румъния):

• Стефан Владимиров Герджиков
      • Петър Стефанов Иванов
      • Момчил Русинов
      • Младен Светославов Савов,

които спечелиха трета награда, измежду 185 студента от повече от 40 европейски университета.

Студентът Николай Александров от II курс сп. Математика на ФМИ, представящ Intercollege - Cyprus, спечели първа награда.

Девет студенти формиращи три отбора взеха участие тази учебна година в Регионалния кръг за Югоизточна Европа на Международната олимпиада по програмиране в Букурещ. За пръв път в историята на състезанието, първите две места се печелят от отбори на един и същ университет и този университет е нашият.

На първо място се класираха за участие на световните финали в Прага

• Кристиян Хараламбиев
      • Милослав Средков
      • Петко Минков

На второ място се класираха

• Цветан Богданов
      • Ивайло Рисков
      • Иван Анев

На седмо място се класираха

• Георги Цанков
      • Веселин Райчев
      • Никола Момчев

Всичките днес бяха наградени с почетен знак “Св. Климент Охридски” със синя лента.

След награждаването, председателят на факултетния студентски съвет Ивана Ганчева запя "Върви народе възродени...".