Вие сте тук: Начало Новини Христо Костадинов получи наградата “Джон Атанасов” за 2006 година

Христо Костадинов получи наградата “Джон Атанасов” за 2006 година

Христо Николов Костадинов бе удостоен с наградата “Джон Атанасов” за 2006 година. Комитетът по номинациите направи тазгодишния си избор между осем предложения.

По предложение на номинационния комитет с грамоти бяха удостоени Гергана Бенчева и Пенко Иванов. Церемонията по награждаването се състоя в Националния исторически музей.

Д-Р ХРИСТО НИКОЛОВ КОСТАДИНОВ - роден е на 6 октомври 1974 г. През 2002-2005 г. е докторант по теория на кодирането в Университет по електрокомуникации в Токио. От 2000 до 2001 г. завършва Факултета по математика и информатика в университета "Св. Климент Охридски". Магистратурата му е по специалност алгебра. От 1994 -1998 г. е бакалавар и завършва специалност математика във Факултета по математика и информатика. В 2006 г. е научен сътрудник в Института по математика и информатика на БАН. От 2005 г. в продължение на 1 година е математик към Института по математика и информатика, след което продължава образованието си в Токио. Има 7 публикации, част от които в престижни токийски издания.

ГЕРГАНА ИВАНОВА БЕНЧЕВА - родена е 1975 г. В 1998 г. е магистър по математика в СУ, Факултет по математика и информатика. От 1999 г. до 2001 г. е редовен докторант. От април 2005 г. е доктор, от 2002 г. е научен сътрудник III степен, от 2005 г. - научен сътрудник II степен. Носител на наградата на БАН за най-млади учени до 30 години за 2001 г. Има няколко международни проекта в чужбина и у нас по линията на фонд "Научни изследвания". Има 11 публикации в престижни издания, от които 7 в чужбина, 1 у нас и 3 - на страниците на интернет.

ПЕНКО ИВАНОВ ИВАНОВ - роден е на 3 февруари 1975 г. От 1 март 1998 г. работи в ПРОФИСТ - България. Основно разработва софтуер. Има 4 публикации в чужбина, 1 публикация у нас. Участвал е в няколко проекта - 6 в чужбина, у нас има 5 проекта. Ръководил е няколко курса и семинари през 2002-2003 г. Има представена докторска дисертация на тема "Прилагане на гъвкави методологии за разработка на софтуер". Работата е представена за защита пред специализирания Научен съвет и се очаква защитата да се състои през следващите месеци. Има опит в ръководене на малки и средни проекти.