Вие сте тук: Начало ФМИ Представяне

Представяне

Факултетът по математика и информатика (ФМИ) на Софийския университет "Св. Климент Охридски" е лидер в образованието по математика, информатика и информационни технологии в България с ясна насоченост: образование, наука, успешна професионална реализация.
ФМИ предлага обучение в образователно-квалификационна степен (ОКС) "бакалавър" и ОКС "магистър". Обучението в бакалавърска степен е в три професионални направления:

Обучението за ОКС "магистър" се осъществява в общо 28 магистърски програми по четири специалности: Математика, Математика и информатика, Приложна математика и Информатика.

ФМИ провежда докторантско обучение по всички научни специалности в направленията "Математика", "Информатика и компютърни науки" и "Педагогика на обучението по математика и информатика", като предлага на докторантите конкурентна и продуктивна среда за развитие.
Студентите и докторантите имат възможност да осъществят част от обучението си в западноевропейски университети, с които ФМИ е сключил договори по линия на програмата за обмен Erasmus или сходни академични програми. Създадени са условия за работа по изследователски проекти, както и за провеждане на стажове във фирми, предлагащи възможности за усвояване на съвременни технологии и работа по иновативни проекти.

В "Рейтинговата система на висшите училища в България" Софийският университет е на първо място и в трите професионални направления, по които ФМИ обучава студенти и докторанти. Рейтинговата система позволява да се направи връзка между придобитата квалификация и реализацията на завършилите на пазара на труда. Средният осигурителен доход на висшистите от професионално направление "Информатика и компютърни науки" е 1775,11 лв., с което СУ заема челното място и по този критерий. В топ 10 на най-добре платените професионални направления в България е и направление "Математика" със среден осигурителен доход на випускниците 1439,00 лв.
ФМИ работи в тясно сътрудничество с бъдещите работодатели на обучаваните студенти. Фирмите от ИТ сектора високо ценят съчетанието на стабилна теоретична основа и добри практически умения, които дава образованието във факултета, и които са гаранция за постоянно развитие на възпитаниците на ФМИ.

Новини
Jun 23, 2017 ОКС "Бакалавър", поправителна изпитна сесия, 2016/2017 уч. г., задължителни дисциплини
Jun 19, 2017 ИД "Изчислителна биология 2", МП Био- и медицинска информатика, провеждане 26 юни - 11 юли 2017
Jun 18, 2017 Кандидатстудентски изпит по Математика 2, 18 юни 2017 , задачи и примерни решения