Факултетът по математика и информатика е носител на Купата на Ректора за 2020

От 18 до 25 октомври 2020 г. се проведе Деветият спортен празник на Софийски университет „Св. Климент Охридски“ – „Купата на Ректора – 2020“. За първи път от организирането на празника от 2012 г. на 1-во място се класира ФМИ със събрани 1080 т. Празникът се организира и провежда от Департамента по спорт, студентите от Университета със съдействието на Столична община. Спортните надпревари между студентите се проведоха на спортните бази на Университета по 11 вида спорт, в т.ч. баскетбол, волейбол, джудо, лека атлетика, плуване, спортно катерене, тенис, тенис на маса, фехтовка, фитнес дисциплини и футбол.

Повече информация може да намерите на страницата на Департамента по спорт на сайта на СУ „Св. Климент Охридски“.