Факултетът по математика и информатика на 130 години

През настоящата 2019 година Факултетът по математика и информатика (ФМИ) навършва 130 години. Основан като Физико-математическо отделение във Висшето училище в София на 24 ноември 1889 г. и преименуван на Физико-математически факултет през 1894 г., той е един от трите факултета на Софийския университет през 1904 г.
В началото Факултетът обединява специалностите математика, физика и химия, по-късно и специалности по естествени (природни) науки. Специалностите тогава са  естественици и физико-математици, като през 1926 г. специалността физико-математици се разделя на математици и физици.
Повече интересна информация за историята на Факултета може да намерите  тук.

За отбелязване на 130-годишнината на Факултета по математика и нформатика Деканското ръководство има удоволствието да Ви покани на тържество "130 години от откриването на физико-математическото отделение на Университета ", което ще се състои на 25 ноември 2019 г. (понеделник), от 17.00 часа, на втори етаж в сградата на ФМИ. Подготвена е и изложба „Пионерите на математиката и информатиката в България“, която ще можете да разгледате на 2-ри етаж на ФМИ.
Заповядайте!