Как да получа списък на записалите се за избираема дисциплина по време на кампания за записване

Всеки преподавател, който участва в преподавателски екип на избираема дисциплина, може по всяко време от кампанията за записване на избираеми дисциплини да види кои студенти и с какъв статус са се записали за дисциплината. За тази цел:

• Изберете дейността „Справки“.
  • Изберете „Кампания за избираеми дисциплини“.

Получавате следния екран:

В полето „Факултет“ по подразбиране е факултетът, в който сте регистрирани като преподавател. Ако дисциплината, за която се интересувате, е от друг факултет, трябва да изберете него.

В реда „Семестър“ изберете учебната година и семестъра (летен, зимен или докторантски), за който е обявена дисциплината. Можете да изберете и минала учебна година и/или семестър, за да направите справка как тогава е протекло записването за избираемите дисциплини или бъдеща учебна година и/или семестър, ако за него е стартирана кампания за записване (напр. такъв е случаят, когато все още сме в летен семестър, а е стартирана кампания за зимния семестър на следващата учебна година).

В реда „Семестриалност“ трябва да се избере за кого е предназначена дисциплината - бакалаври, магистри, задочници (бакалаври или магистри), докторанти или студенти дистанционно обучение. По подразбиране са избрани всички възможности, при което ще се появят всички избираеми дисциплини, в които преподавате за посочения семестър.

Изберете „Търси“. Получава се списък от дисциплините за посочения факултет, година и семестър, за които Вие сте в преподавателския екип.

Изберете желаната дисциплина. Създава се файл във формат на Ексел, който съдържа списъка от записаните (към момента) студенти и статуса на записването им.

Български