Национален турнир по елементарна математика "проф. Борислав Боянов", 2019, Втори кръг

Март/17 09:00

ФМИ, зала 325
Местата трябва да се заемат до 08:30 ч.

Кога:
неделя, 17 Март, 2019 - 09:00
Къде:

ФМИ, зала 325
Местата трябва да се заемат до 08:30 ч.

Факултетът по математика и информатика организира за четиринадесети път Национален турнир по елементарна математика "проф. Борислав Боянов" .
Турнирът се организира съвместно с математическите гимназии от страната. Това е стъпка към едно по-мащабно и тясно сътрудничество с елитните ни училища, откъдето идва преобладаващата част от студентите по математика и информатика.
Турнирът е открит за участие на всички без ограничения за възраст и образование. Могат да участват ученици, учители и студенти, професионалисти и любители на математиката.

До II кръг се допускат участниците, които на I кръг са изкарали поне 25.5 точки.

Обява за Турнира, регламент за провеждането му и архив на минали Турнири може да намерите на страницата на Турнира.