Поредно отлично представяне на СУ "Св. Кл. Охридски" на CompMath-2019

От 08 до 10 ноември 2019 г. в град София се проведе Осмата национална студентска олимпиада по компютърна математика "Академик Стефан Додунеков" (CompMath-2019). Домакин на CompMath-2019 бе Техническият университет - София.
Националната студентска олимпиада по компютърна математика е състезание, в което участват студенти от бакалавърски или магистърски програми от всички университети в България.
Участниците работят върху задачи от различни области на математиката, като използват компютър и система за компютърна алгебра по избор.

В група „А“  - математика, информатика и компютърни науки

се състезаваха студентите от Факултета по математика и информатика
с ръководители
доц. Първан Първанов, доц. Веселин Гушев и доц. Румен Улучев

Златни
медали спечелиха  Велина Иванова, Йордан Петров и Пламен Иванов

Велина ИвановаЙордан ПетровПламен Иванов

Сребърни медали завоюваха Герасим Велчев, Лили Стефанова, Митко Стайков и Христина Топалова.

Герасим Велчев Митко СтайковХристина Топалова

В група „Б“ - природни и технически науки Софийският университет бе представен от студентите от Факултета по химия и фармация с ръководител гл.ас. д-р Светослав Аначков. Златни медали спечелиха Пенчо Бейков и Васил Иванов. Сребърен медал получи Борис Борисов. С бронзови медали бяха отличени студентите Константин Констатинов и Илия Кичев.

Домакин на следващата олимпиада CompMath през 2020 година  ще бъде  Софийският университет „Св. Климент Охридски“.