Софийски университет „Св. Кл. Охридски“ осигури безплатни онлайн курсове в Coursera до 30.09.2020

С цел подобряване на възможностите за образование както на студентите, така и на преподавателите и служителите ни, Софийският университет „Св. Климент Охридски“ (СУ) стартира партньорство с Coursera – водеща световна онлайн платформа за обучение.
Новото ни партньорство дава достъп на всеки студент, преподавател и служител в СУ до онлайн курсове в Coursera, в допълнение към ресурсите предлагани за обучение в Университета.
В курсове може да се регистрира всеки студент, преподавател или служител на Универитета, с имейла си, окончаващ на „uni-sofia.bg” (например: "asd@uni-sofia.bg", "epk@fmi.uni-sofia.bg", "pep@admin.uni-sofia.bg" и т.н.).
След регистрация с университетския си имейл в Coursera, всеки ще може да се възползва от над три хиляди безплатни курса, предлагани от университети като Yale, University of Michigan и други, както и от компании като Google, IBM и т.н.
Всеки записал се, съобразно инструкциите, в срок до 30.09.2020 г. и завършил успешно курс до 30.11.2020 г. ще може да получи безплатно и сертификат за завършения курс.
Пълен списък на всички включени факултети, самостоятелни звена и департаменти може да намерите в следната подробна инструкция, показваща стъпка по стъпка, с екрани процеса на регистрация в платформата и записване на курс.
При въпроси или необходимост от помощ, регистриращите се от Университета могат да пишат на имейл course@uni-sofia.bg.