Студенти от ФМИ-СУ завоюваха пет златни, четири сребърни и пет бронзови медала в група А на CompMath2017

От 27.10.2017 до 29.10.2017 в гр. Варна се проведе VI Национална студентска олимпиада по компютърна математика „Академик Стефан Додунеков", CompMath 2017. Националната студентска олимпиада по компютърна математика е индивидуално състезание и в него участват студенти от бакалавърски или магистърски програми от всички университети в България. Участниците работят върху задачи от различни области на математиката, като използват компютър и система за компютърна алгебра по избор.

Студентите от ФМИ-СУ се представиха отлично, като всички участници в отбора завоюваха медали в група А:

Стоян Апостолов, Велина Иванова, Владимира Суванджиева, Марин Шаламанов и Киприан Бербатов са златните медалисти в състезанието.

Матей Константинов, Митко Стайков, Виктор Цонев и Ксения Цочева са със сребърни медали.

Спасимир Нонев, Стела Вълчева, Мария Зарчева, Борислава Петрова и Христина Топалова са с бронзови медали.

Отборът на ФМИ-СУ бе ръководен и подготвян от ас. Тихомир Иванов и ас. Галина Люцканова-Жекова.