Завърши випуск 2019 на Факултета по математика и информатика

На тържествена церемония състояла се на 15.01.2020 г. в Аулата на Софийски университет "Св. Климент Охридски",  272 бакалаври от Факултета по математика и информатика получиха дипломите си за завършено висше образование. Дванадесет от тях са с отличен успех.
По-късно през деня своите дипломи получиха и 125 абсолвенти, завършили магистърската си степен във факултета. От тях 19 са пълни отличници.

Абсолвентите, техните преподаватели и близки бяха поздравени от декана на Факултета по математика и информатика. Доц. Първан Първанов се обърна към своите колеги преподаватели и им благодари за положените усилия, че са направили това, което техните учители са ги учили, да го предадат на своите студенти, които днес успешно се дипломират. Деканът благодари и на родителите на абсолвентите за подкрепата, която са дали на децата си през изминалите години.
Обръщайки се към абсолвентите, доц. Първанов заяви, че те завършват висшето си образование в годината, в която Факултетът по математика и информатика на Софийския университет навърши своята 130-годишнина. Той подчерта, че за тези години факултетът се е утвърдил като елитно образователно звено не само в рамките на Университета, но и в цялата страна. Той е утвърдил традиции, повеляващи изключително високо качество на образователния процес и изключително висок критерий за оценяване. „Всичко това е съчетано с абсолютна и постоянна адекватност към новото“, каза още деканът на Факултета по математика и информатика и обърна внимание на мястото на факултета в Националната рейтингова система в България и на имиджа, който си е извоювал в научните организации, фирмите, софтуерните компании, банковите, застрахователните компании, пред цялото общество.
„Това задължава много. Давам си ясната сметка за огромното количество трудности, които сте преодолели, за препятствията и предизвикателствата, пред които сте се изправили по време на своето следване. Уверявам ви, че те са си стрували“, каза още доц. Първанов и изрази своята увереност, че най-младите му колеги ще се реализират успешно.
Той допълни още, че дипломата, която ще получат, ще им отваря много врати – и за работа, и при контакти с колеги: „Марката ФМИ отваря много врати. Но тази марка е изградена с усилията на много преподаватели, студенти, на възпитаници на факултета. И вие трябва да отстоявате тази висока марка. Това е вашата отговорност“.
В края на приветствието си деканът на Факултета по математика и информатика пожела на всички здраве, много лично щастие и успехи, да има попътен вятър в платната на кораба на тяхното професионално развитие, както и много вятър в крилете на мечтите им.

Целият текст на новината от сайта на Софийски университет "Св. Климент Охридски".

Снимки от тържеството.