Как да вляза в СУСИ

Адресът за вход в системата за преподаватели* е:  https://susi4.uni-sofia.bg
Адресът за вход в системата за студенти е друг.

*Достъпът за преподаватели до СУСИ без специален сертификат е възможен само от компютър в мрежата на Софийския университет.

Издаване и подновяване на сертификат за отдалечен достъп до СУСИ

За достъп до системата може да се използва всеки браузър (препоръчително е Microsoft Internet Explorer).

След като е направена успешна връзка, се появява следният екран:

В полето „Име“ трябва да въведете потребителското име от университетския си акаунт, в полето „Парола“ - паролата.

След успешно влизане в системата, в случай че преподавателят има роли в повече от един факултет, се получава падащо меню за избор на факултет. Ако преподавателят има повече от една роля в даден факултет (напр. има и роля „деканат“), трябва да избере ролята „преподавател“.

След влизане в системата като преподавател се получава екран, от който преподавателят може да избере различни дейности и услуги:

В карето в сиво:

• „Начало“ – преминава се към начална страница, в която са различните роли на потребител, евентуално в различни факултети;
  • „Помощ“ – получава се тази помощна информация;
  • „Изход“ – излиза се от системата и се връща към начален екран за вход.

В карето в синьо са връзки (входове) към дейностите на преподавателя;

Най-отдолу вдясно е посочен активният период, за който ще се отнасят извършваните дейности. Той може да се променя с дейността „Промяна на активния семестър“.

Български