Последни новини

Научен семинар "Learning Families of Algebraic Structures from Text and Scott-Continuous Embeddings", 28.03.2024

На 28 март 2024 г., четвъртък, от 15 часа в зала 01 на ФМИ ще се проведе научен семинар на тема "Learning Families of Algebraic Structures from Text and Scott-Continuous Embeddings" с лектор проф. Александра Соскова.

Проведе се Математически турнир "Видин-Монтана-Враца-Ботевград" със съорганизатор ФМИ

На 16 март 2024 г. се проведе математически турнир между математическите гимназии на Видин, Монтана, Враца и Ботевград. Турнирът се провежда от 1972 г., но след известно прекъсване е възстановен през 2019 г. със съдействието на Факултета по математика и информатика на СУ „Св. Климент Охридски“. Тази година турнирът се проведе в ППМГ „Екзарх Антим I“, гр. Видин. Участваха 97 ученици от V до XII клас. Състезателните теми бяха подготвени от преподаватели във ФМИ на СУ „Св. Климент Охридски“.

Студенти от ФМИ с награди от международна олимпиада в Туркменистан

От 3 до 8 март 2024 г. в Ашхабад, Туркменистан, се проведе Open Mathematical Olympiad for University Students (OMOUS). Участваха над 500 студенти от над 70 университета от 7 страни. Състезанието се състои от две части - индивидуална и отборна.

Национален конкурс „Най-добър младежки стартъп в България 2024“

Фонд на фондовете, съвместно със Софийския университет „Св. Климент Охридски“, кани заинтересованите студенти да се включат в Националния конкурс „Най-добър младежки стартъп в България 2024“.
Краен срок за кандидатстване: 15.03.2024 г.

Първият кръг на НСЕМ "проф. Борислав Боянов" бе проведен на 24.02.2024

На 24 февруари 2024 г. се проведе Първият кръг на НСЕМ "проф. Борислав Боянов". Състезанието беше организирано в сътрудничество с математическите гимназии в Бургас, Димитровград, Монтана, Пловдив, Разград и Сливен, като участие взеха 109 състезатели - предимно ученици, но също и студенти, и любители на математиката.

Резултатите от Първия кръг, както и информация за предстоящия Втори кръг, може да намерите на страницата на състезанието:

Защита на дипломни работи за студенти в магистърски програми ТОППИТ и ИМЗПМКМИТ, 26.03.2024

Дипломантите трябва да заявят участието в защитата до 11 март 2024 г. на e-mail: a_antonova@fmi.uni-sofia.bg

Писмото е необходимо да съдържа следните данни: име и фамилия на дипломанта, специалност, факултетен номер, телефон за връзка, тема на дипломната работа (на български и английски език), име, фамилия и e-mail на дипломния ръководител (ако има консултант - неговото име, фамилия и процент на участие).

До 15 март 2024 г. дипломантите, заявили за участие в защитата, трябва да подготвят и предадат следните документи:

Награди за наука „Питагор“, 2024

Регламентът за участие и изискуемите документи са публикувани на интернет страницата на МОН https://web.mon.bg/bg/101331

С оглед обобщаване и подаване на кандидатурите от името на Университета, участниците следва да изпращат своите документи до 10 април 2024 (сряда) по електронна поща до отдел "Научна и проектна дейност" (npd@admin.uni-sofia.bg).

Страници