Последни новини

Семинар „Математическо моделиране”, 11.05.2021 г., дистанционно в приложението DISCORD

Семинарът се провежда дистанционнo, в приложението DISCORD. Всички магистри от МП ИМММ, записаните бакалаври за Семинара по приложна математика, както и редовните посетители на семинара от катедра ЧМА, са регистрирани в класа „ММ семинар“ в DISCORD.
Колеги, желаещи да посетят някоя от сбирките на семинара, да съобщят това до 17 часа на понеделика преди семинара на проф. Стефка Димова: dimova@fmi.uni-sofia.bg, за да им бъдат изпратени покани за включване в класа за съответната сбирка.

Отборите на ФМИ, СУ "Св. Кл. Охридски", завоюваха първо място на XXXIII РЕПУБЛИКАНСКА СТУДЕНТСКА ОЛИМПИАДА ПО ПРОГРАМИРАНЕ (организирана от НБУ)

На 8 май 2021 г. (събота) от 10 до 15ч. се проведе онлайн XXXIII РЕПУБЛИКАНСКА СТУДЕНТСКА ОЛИМПИАДА ПО ПРОГРАМИРАНЕ (РСОП) / National Student Programming Contest, в която участваха 19 отбора от 9 университета, обучаващи в областите на компютърните науки. Два от тях бяха на ФМИ. Олимпиадата бе организирана от НБУ.  Класирането по отбори се намира на http://nikolay.kirov.be/2021/33RSOP.html.

Излъчване на живо на защитите на проекти в Националната олимпиада по информационни технологии 2021

Каним всеки който желае да гледа представянето на защитите на проектите в Националната олимпиада по информационни технологии 2021 на 08 май 2021 г. (събота) от 10:30 часа, да се включи в публичните видео стрийминг канали:

11-а НАЦИОНАЛНА СТИПЕНДИАНТСКА ПРОГРАМА „ЗА ЖЕНИТЕ В НАУКАТА“, 2021

Млади жени учени в областта на природните науки от цяла България имат възможността да кандидатстват за Националните стипендии по глобалната програма „За жените в науката“.  Кандидатурите за конкурса могат да бъдат подавани до 31 май 2021 г., като и тази година ще бъдат присъдени 3 стипендии на стойност 5000 евро всяка.

НАУЧНА КРЪГЛА МАСА НА ТЕМА „ЕЗИК И ПРОФЕСИОНАЛНА КОМУНИКАЦИЯ 4“, 18 – 19.06. 2021

Софийски университет „Св. Климент Охридски“, Факултет по класически и нови филологии катедра "Западни езици" - Проект: 80-10-134 / 26.03.2021 г. договор по НИП организира Научна кръгла маса на тема: "Език и професионална комуникация 4", "Изследвания и практики на учене, преподаване и оценяване на чужди езици за общи и професионални цели“ на 18 – 19 юни 2021 г.

Покана
Заявка за участие

Завърши випуск 2020 на ФМИ. На добър час!

На тържествена церемония 240 бакалаври и магистри от Факултета по математика и информатика получиха дипломите си за завършено висше образование. Девет от тях са с отличен успех. Събитието се проведе на открито пред Факултета по математика и информатика на Софийския университет. Церемонията се излъчваше на живо онлайн.
На празничния ден присъстваха заместник-ректорът на Софийския университет доц. д-р Георги Вълчев и деканското ръководство на Факултета по математика и информатика начело с декана доц. д-р Първан Първанов.

Семинар „Математическо моделиране”, 27.04.2021 г., дистанционно в приложението DISCORD

Условия и примерни решения на задачите, КС изпит по Математика II, 24.04.2021

На 24 април 2021, при спазване на противоепидемичните мерки, се проведе кандидатстудентският изпит по Мaтематика II от първа кандидатстудентска изпитна сесия за прием в СУ "Св. Климент Охридски", 2021/2022 учебна година. Бе изтеглена изпитна Тема N:1.

Заявки за изпити от минали години за лятна сесия, 2020/2021, бакалаври и магистри

Заявки за изпити от минали години за лятна изпитна сесия на уч.2020/2021г./магистри и бакалаври/ ще се подават до 31.05.2021г.
- по имейл до отдел „студенти“ studenti@fmi.uni-sofia.bg или
- в отдел Студенти, каб.221 на ФМИ.

Страници