Тържествено откриване на учебната 2023/2024 година във Факултета по математика и информатика

Окт.
Окт./02 15:00

В парка пред сградата на факултета

Кога:
понеделник, 2 Октомври, 2023 - 15:00
Къде:

В парка пред сградата на факултета

На 2 октомври 2023 г. от 15:00 ч. се състоя тържественото откриване на учебната 2023/2024 година във Факултета по математика и информатика (ФМИ) – в парка пред сградата на факултета. Приветствени слова отправиха ректорът на СУ „Св. Климент Охридски“ проф. дфн Анастас Герджиков, деканът на ФМИ проф. д-р Мая Стоянова, гости от бизнеса. Сред официалните гости на събитието бяха и председателят на Българската академия на науките (БАН) акад. дмн Юлиан Ревалски, директорът на Института по математика и информатика към БАН проф. дмн Петър Бойваленков, зам.-ректорът по информационни дейности и академичен състав на СУ „Св. Климент Охридски“ доц. д-р Първан Първанов, заместник-декани на ФМИ, представители на бизнеса. Първокурсниците получиха студентските си книжки, разпределени по зали, като всяка специалност беше приветствана отделно от конкретен официален гост.

Снимки от тържеството.