Двама студенти от ФМИ са сред наградените за Спортист на годината в СУ „Св. Климент Охридски“, 2023

За поредна година Департаментът по спорт на Софийския университет „Св. Климент Охридски“ награди най-добрите студенти-спортисти на Алма матер за 2023 г. Церемонията се проведе в Централното фоайе в Ректората в присъствието на представители на ректорското ръководство, декани, преподаватели, студенти и гости.
Сред наградените са двама студенти от ФМИ:
- Деян Милчев, Спортно катерене, с треньор гл. ас. Тихомир Димитров - сребърен медал в дисциплина „Трудност“- Универсиада Стара Загора'2023. Деян получи наградата от заместник-ректора доц. Първан Първанов, а Николай Петков от Българската федерация по спортно катерене му връчи и специална награда.
- Евгений Попов, Лека атлетика, с треньор гл. ас. Иванка Кърпарова - трето място на 3000 метра - Универсиада Стара Загора'2023. Наградата му бе връчена от проф. Димитър Веселинов, директор на Департамента за информация и усъвършенстване на учители (ДИУУ). Евгений получи и специална награда от Българската федерация по лека атлетика (БФЛА).

Повече информация - тук