Факултетът по математика и информатика към Софийски университет "Св. Климент Охридски" беше партньор на събитието C++: Paths and Perspectives

Конференция, която обсъди развитието на стандартите за програмния език С++, се проведе в София на 9 юни 2023 г., като в нея участваха и двама от най-известните специалисти в тази област - създателят на програмния език С++ Бярне Строуструп, създател на програмния език и автор на основополагащи книги, и Брайс Еделстийн Лилбак, председател на работната група за C++ WG21 към Международния комитет по стандартизация, който е и главен архитект в NVIDIA. Подобна среща се проведе за първи път в Източна Европа, като тя е организирана от софтуерните компании VMware и Chaos в партньорство с Факултета по математика и информатика на СУ "Св. Климент Охридски".

В дискусията участваха професионалисти с дългогодишен опит в работата със С++ като д-р Васил Василев, Петър Димов, Станимир Луканов, Васил Керемидчиев, Иван Комитов и Михаил Михайлов, както и представители на Българския институт за стандартизация. На събитието са поканени програмисти, представители на български компании и университети.

Натали Методиева, специалист по връзки с обществеността