На добър час, випуск 2022 на Факултета по математика и информатика! (Снимки)

На тържествена церемония в 272-ра аудитория в Ректората на Софийския университет 350 бакалаври и магистри от ФМИ получиха дипломите си за завършено висше образование. С отличен успех завършват 50, седем от тях са пълни отличници.

Деканът на факултета доц. Първан Първанов поздрави всички абсолвенти и техните гости в залата. Той отбеляза, че за пръв път дипломите се връчват в тази аудитория с надеждата, че това е голяма зала и ще успее да побере всички желаещи, но за добро или лошо залата отново е препълнена, което означава само едно – че интересът към тържеството е огромен и заслужен.
Доц. Първанов припомни, че според Националната рейтингова система на университетите в България в двете основни направления „Математика“ и „Информатика и компютърни науки“ Факултетът по математика и информатика на Софийският университет е на такава позиция, за каквато останалите университети могат само да мечтаят.

В рамките на тържеството абсолвентите положиха тържествена клетва-обещание, че където и да се намират със своите качества, опит и поведение, ще отстояват и развиват имиджа на възпитаник на Факултета по математика и информатика на Софийския университет „Св. Климент Охридски“.
Накрая доц. Първанов пожела на всички много здраве, много лично и професионално щастие, много късмет, батериите им винаги да са заредени с много оптимизъм, а платната им – изпълнени с попътен вятър.

В своето приветствено слово заместник-ректорът на Софийския университет доц. д-р Анета Антонова изрази радостта си да присъства на празника и да поздрави завършващите от свое име и от името на ректорското ръководство. Тя заяви, че няма съмнения, че като възпитаници на Факултета по математика и информатика на Софийския университет, абсолвентите са имали възможност да получат най-добрата в България академична подготовка по специалностите си. Доц. Антонова обърна внимание, че почти всички студенти, които завършват факултета, се реализират успешно и ги призова да се гордеят, че са възпитаници на нашата Алма матер.

Церемонията продължи с поздрави от абсолвентите. Борислава Петрова, отличник от магистрите, поздрави абсолвентите, че са завършили Факултета по математика и информатика. Тя благодари на преподавателите от катедрата по числени методи и алгоритми за всичко, което са направили за нейната магистратура.

От името на бакалаврите, Траян Господинов честити дипломирането на колегите си. Той обърна внимание и на това, че математиката всъщност е един програмен език на нашата вселена. „Безкрайно съм благодарен на ФМИ, че ме образова в този универсален и красив език!“

Марио Марков, приветства от името на колегите си всички абсолвенти и oбърна внимание, че техните преподаватели винаги са давали много от себе си в тяхната работа и съответно са изисквали и от своите студенти.

Празничната церемония продължи с връчването на дипломите.

Още снимки от събитието може да намерите тук и тук.