Открита бе сградата на Центъра за върхови постижения УНИТе, 22.12.2023 г.

На 22 декември 2023 г. се състоя тържествената церемония за откриване на новата сграда на Центъра за върхови постижения „Университети за Наука, Информатика и Технологии в е-обществото“ (УНИТе) в Кампус „Лозенец“ на Софийския университет „Св. Кл. Охридски“. Новият научно-изследователски комплекс е финансиран по проект BG05M2OP001-1.001-0004 УНИТе на Оперативна програма „Наука и образование за интелигентен растеж“, приоритетна ос 1 - „Научни изследвания и технологично развитие“, в рамките на процедура BG05M2OP001-1.001 „Изграждане и развитие на центрове за върхови постижения“.

На откриването присъстваха ректорът на Софийския университет проф. д-р Георги Вълчев, проф. Анастас Герджиков – ректор на Алма матер в периода 2015-2023 г., проф. дхн Георги Вайсилов - изпълнителен директор на Изпълнителна агенция „Програма за образование“, заместник-министърът на образованието и науката проф. Генка Петрова-Ташкова, заместник-министърът на иновациите и растежа проф. Георги Ангелов, кметът на район Лозенец Константин Павлов, декани на факултети на Софийския университет, преподаватели, студенти и гости.

Подробна информация - тук: https://www.uni-sofia.bg/index.php/bul/novini/novini_i_s_bitiya/t_rzhest...