Откриване на новия Център за върхови постижения на Софийски университет „Св. Кл. Охридски“ по проекта УНИТе, 22.12. 2023

На 22 декември 2023 г. от 11:00 часа във фоайето на първия етаж ще се състои тържествената церемония за откриване на новата сграда на Центъра за върхови постижения УНИТе в Кампус Лозенец на Софийския университет „Св. Кл. Охридски“. Новият научно-изследователски комплекс е финансиран по проект BG05M2OP001-1.001-0004 УНИТе на Оперативна програма „Наука и образование за интелигентен растеж“, приоритетна ос 1 - „Научни изследвания и технологично развитие“, в рамките на  процедура BG05M2OP001-1.001 „Изграждане и развитие на центрове за върхови постижения“.
Тържественото откриване е със свободен достъп за журналисти, които ще имат възможност да се запознаят с резултатите на проекта УНИТе и да зададат допълнителни въпроси към присъстващите. Очаква се на събитието да присъстват членове на екипа на проекта, както и представители на министерства, Управляващия орган на ОП НОИР, на Столична община и Софийски университет „Св. Климент Охридски“. Още ....